DSCN1181Sunčanog 22. marta grupa od 10 učenika i profesor Amel Korman u okviru sekcije „Škola u prirodi iz geografije" krenula je na Skakavac. Pridružile su nam se grupe iz drugih škola,te su na taj način sklopljena i neka nova prijateljstva.

Okupili smo se na autobuskom stajalištu u ulici Sutjeska. Kombibusom smo se prebacili do Nahoreva,odakle smo put do vodopada nastavili pješke. Nakon skoro tri sata pješačenje,stigli smo do Skakavca. Nekima je bio prvi put da dolaze na ovo mjesto,a neki su tu bili i prije. Ipak, svi smo bili oduševljeni ovim prirodnim čudom. Potom smo sišli ispred vodopada kako bi ga vidjeli i iz drugog ugla. Vodopad Skakavac je visok 98 metara i na području oko njega nalazi se mnogo endemičnih i relikantnih vrsta. Napravili smo nekoliko fotografija, te odlučili da se pješačkom stazom vratimo nazad. Na Skakavcu je, pored nas bilo još mnogo posjetilaca. Ljepota vodopada nas je zadržala, te smo izgubili pojam o vremenu. Na istom stajalištu, odakle smo krenuli,zahvalili smo se jedni drugima na prelijepom druženju i srdačno se pozdravili. Iako nas je umor savladao i noge izdale, bili smo sretni. To je bio još jedan divan izlet. Članovi sekcije će u skorije vrijeme organizirati još sličnih izleta, te vas pozivamo da nam se pridružite.

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1600

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5112

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4885

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3621

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije