Jesenji kros za srednje škole na Ilidži 2017 u organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo

Jesenji kros za srednje škole na Ilidži 2017 u organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo

Jesenji kros za srednje škole na Ilidži u organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo održao...

Posjeta Zemaljskom muzeju: IIa i IIb odjeljenje

Posjeta Zemaljskom muzeju: IIa i IIb odjeljenje

Učenici dva odjeljenja drugih razreda naše škole, sa profesoricom historije Sanelom Ćesko i...

Atletski KUP: Treći na Kantonu

Atletski KUP: Treći na Kantonu

U mjesecu novembru učenici naše škole pod vođstvom profesora Nermina Sarajčića ostvarili su...

Posjeta učenika gimnazije

Posjeta učenika gimnazije "Melchiorre Gioia" iz Piacenze Prvoj gimnaziji

Dana 24.9.2017. godine, u kasnim večernjim satima, grupa učenika četvrtog razreda jezičkog...

4. oktobar, Svjetski dan zaštite životinja

4. oktobar, Svjetski dan zaštite životinja

U subotu, 30.09.2017. godine, članovi Ekološke sekcije u pratnji sa profesoricom hemije Gvožđar...

Muzikom za novi početak

Muzikom za novi početak

U subotu, 16. septembra u 19.30h, u Svečanoj sali Šeste beogradske gimnazije, održan je koncert...

KJU „Porodično savjetovalište“

KJU „Porodično savjetovalište“

Kantonalna javna ustanova "Porodično savjetovalište", u skladu sa praksom prethodnih godina...

Mjesec italijanske kulture u Bosni i Hercegovini: Koncert Vinicia Capossole

Mjesec italijanske kulture u Bosni i Hercegovini: Koncert Vinicia Capossole

U subotu, 16. septembra 2017. godine, na poziv Ambasade Republike Italije u BiH, grupa učenika...

Njemački izumi na časovima njemačkog jezika

Njemački izumi na časovima njemačkog jezika

Učenice i učenici IVa razreda u pratnji profesorice njemačkog jezika Aide Beća, obišli su u...

Međunarodni dan pismenosti 2017.

Međunarodni dan pismenosti 2017.

Međunarodni dan pismenosti obilježava se 8. septembra i cilj njegovog obilježavanja je istaknuti...

Oglas za prijavu učenika u program razmjene

Oglas za prijavu učenika u program razmjene

U školskoj 2017/2018.godini Prva gimnazija Sarajevo i njemačke gimnazije Karl-Maybach i Graf...

Obavještenje za učenike

Obavještenje za učenike

Dragi učenici u novoj školskoj 2017/2018. godini nastava počinje u ponedjeljak, 4.septembra 2017....

eTwinning u Prvoj gimnaziji

eTwinning u Prvoj gimnaziji

Prva gimnazija je danas bila domaćin seminara o eTwinningu koji je predvodila ambasadorica...

Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

U srijedu, 23. augusta 2017. godine počinju popravni ispiti za učenike kako slijedi:

Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

Predaja dokumenata u Muzeju Prve gimnazije od 5. do 7. jula 2017. godine od 9.00 sati do 14.00...

 • Jesenji kros za srednje škole na Ilidži 2017 u organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo

  Jesenji kros za srednje škole na Ilidži 2017 u organizaciji Atletskog saveza Kantona Sarajevo

  utorak, 17 oktobar 2017 07:42
 • Posjeta Zemaljskom muzeju: IIa i IIb odjeljenje

  Posjeta Zemaljskom muzeju: IIa i IIb odjeljenje

  petak, 06 oktobar 2017 21:59
 • Atletski KUP: Treći na Kantonu

  Atletski KUP: Treći na Kantonu

  ponedjeljak, 02 oktobar 2017 22:17
 • Posjeta učenika gimnazije

  Posjeta učenika gimnazije "Melchiorre Gioia" iz Piacenze Prvoj gimnaziji

  subota, 30 septembar 2017 23:13
 • 4. oktobar, Svjetski dan zaštite životinja

  4. oktobar, Svjetski dan zaštite životinja

  subota, 30 septembar 2017 22:22
 • Muzikom za novi početak

  Muzikom za novi početak

  petak, 22 septembar 2017 10:44
 • KJU „Porodično savjetovalište“

  KJU „Porodično savjetovalište“

  petak, 22 septembar 2017 06:57
 • Mjesec italijanske kulture u Bosni i Hercegovini: Koncert Vinicia Capossole

  Mjesec italijanske kulture u Bosni i Hercegovini: Koncert Vinicia Capossole

  petak, 22 septembar 2017 06:34
 • Njemački izumi na časovima njemačkog jezika

  Njemački izumi na časovima njemačkog jezika

  četvrtak, 21 septembar 2017 23:06
 • Međunarodni dan pismenosti 2017.

  Međunarodni dan pismenosti 2017.

  utorak, 19 septembar 2017 12:17
 • Oglas za prijavu učenika u program razmjene

  Oglas za prijavu učenika u program razmjene

  srijeda, 13 septembar 2017 09:23
 • Obavještenje za učenike

  Obavještenje za učenike

  petak, 01 septembar 2017 14:28
 • eTwinning u Prvoj gimnaziji

  eTwinning u Prvoj gimnaziji

  srijeda, 30 august 2017 18:26
 • Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

  Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

  srijeda, 16 august 2017 09:11
 • Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

  Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

  srijeda, 05 juli 2017 09:19

Ekskurzija2017finDana 12.5.2017.godine, u 20,00 sati, sa platoa Zemaljskog muzeja na ekskurziju u Španiju krenuli su učenici trećih razreda Prve gimnazije Sarajevo. Iako nas je na granici dočekala gužva i par sati čekanja, ništa nije moglo pokvariti naše raspoloženje.

U subotu, 13.5.2017. godine, u poslijepodnevnim satima sretno smo stigli do Trga svetog Marka, zatim smo obišli Duždevu palaču, Baziliku svetog Marka, Most uzdisaja. Venecija nas je zaista oduševila, ali nakon par sati krenuli smo dalje. Naše sljedeće odredište bio je grad Lido di Jesolo, gdje smo uživali u šetnji plažom.
Nakon noćenja i doručka nastavili smo put ka Španiji, tačnije u Lloret de Maru, uz prethodni obilazak grada Romea i Julije-Veronu.
U nedjelju stižemo u Španiju i nakon ručka dobijamo slobodno vrijeme koje želimo što bolje iskoristiti i sami zaboravljajući na kilometre koje smo prešli i mali umor. Tu noć smo posjetili diskoteku „Tropics", puni euforije i spremni za provod. Sljedećeg dana smo imali popunjen raspored, ali je za nas svakako najznačajnija bila posjeta Marinelandu, Vodenom parku, sa brojnim atrakcijama na vodi, ali smo tu također uživali i u predstavama dresiranih životinja: papagaja, foka, delfina.Nakon povratka u hotel spremili smo se za odlazak na flamenko, nezaboravan doživljaj uz tradicionalne španske plesove vrhunskih plesača flamenka, uživali uz zvuk gitare i tradicionalno piće sangriju. Ovu noć smo kao i prethodnu zapečatili odlaskom u diskoteku. Srijeda je bila rezervisana za posjetu gradu Figuras i muzeju Salvadora Dalija.
Pri povratku u naš hotel dobili smo slobodno vrijeme za šetnju, kupanje i kupovinu, a nakon toga otišli smo u diskoteku. Četvrtku su se svi posebno radovali, jer je bio predviđen za posjetu gradu Barseloni. Razgledali smo grad uz pratnju naših vodiča, posjetili smo stadion Camp Nou, a zatim smo otišli na Vidikovac i uživali u pogledu na ovaj grad. Uslijedilo je slobodno vrijeme koje smo iskoristili na različite načine, većinom za kupovinu i šetnju ulicama Barselone. Ali, vrijeme za povratak uslijedilo je tek nakon odlaska na Placa de Carles Burgas-Barselona noću, spektakl magične fontane.
Napustili smo Barselonu očarani i sa željom svih nas da nas putevi opet vrate ovdje. Tu noć većina nas je odlučila provesti u hotelu, odmoriti se i napuniti baterije za nastavak putovanja. U petak ujutro odjavili smo se iz hotela pomalo tužni jer se ekskurzija privodi kraju i zbog toga što napuštamo Španiju. Vraćali smo se u Italiju, ali prije toga posjetili smo i neke gradove Francuske, smještene na Azurnoj obali. Prvo zadržavanje bilo je u Kanu, u kojem je baš taj dan počeo Kanski festival pa smo mogli osjettit dio atmosfere. Nakon Kana panoramski smo razgledavali Nicu i sa oduševljenjem posmatrali svaki dio grada koji smo imali priliku vidjeti. Malo dužu pauzu napravili smo u Monaku, gdje smo obišli Kneževu palaču i uživali u panoramskom pogledu koji se pružao.
Uslijedila je noćna vožnja prema Italiji, gdje smo stigli u subotu u jutarnjim satima i dobili slobodan dan. Stigla je i nedjelja, dan za polazak u Sarajevo. Krenuli smo u jutarnjim satima, napravili pauzu u jednom šoping centru i zaputili se prema Sarajevu u koje stižemo oko ponoći. Pjesma nas je pratila tokom cijelog putovanja, ali na samom kraju mogle su se vidjeti i suze. Bilo je to nezaboravnih deset dana, nešto najljepše za sve nas, jer smo znali da se ovo dešava samo jednom u životu, bez reprize. Pružit će se možda nama ponovo prilika za odlazak u Španiju, ali maturalna ekskurzija je samo jednom i samo jednom se sastala ovakva ekipa. Želimo se zahvaliti i našim profesorima: Nisveti Njemčević, Jesenki Jessiki Jusko, Lejli Tuzlak, Nerminu Sarajčiću, Amelu Kormanu, Aneli Jarkoč, Ameli Beća, agenciji Divan i našim prekrasnim vodičima. Prva gimnazijo, hvala ti za uspomene koje stvaramo!
Elhana Borovac, IIId

FOTOGRAFIJE

Predstavljamo

Prev Next

Marija Marjanović – budućnost ženskog karatea u Bosni i Hercegovini

Marija Marjanović, odlična je učenica IV a razreda (jezičko izborno područje) i izvanredna sportašica. Trenira karate u Univerzitetskom karate klubu „Bosna". Nosilac je crnog pojasa (majstor karatea 1. dan). Članica je karate reprezentacije Bosne i Hercegovine.

22-09-2015 Hits:2398 Naš ponos

Read more

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je Ib razreda Prve gimnazije u Sarajevu. Bavi se plivanjem od 2008. godine. Članica je Plivačkog kluba „Bosna" kao i stalna članica juniorske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

20-09-2015 Hits:1077 Naš ponos

Read more

Brojač posjeta od 27.10.2013.

683870
DanasDanas537
JučerJučer448
Ove sedmiceOve sedmice4885
Ovog mjesecaOvog mjeseca15884
Svi daniSvi dani683870
54.158.212.93

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © Merima Kurtović, prof. 2013. All Rights Reserved.