Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

U srijedu, 23. augusta 2017. godine počinju popravni ispiti za učenike kako slijedi:

Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

Predaja dokumenata u Muzeju Prve gimnazije od 5. do 7. jula 2017. godine od 9.00 sati do 14.00...

UPIS – PREDAJA DOKUMENATA

UPIS – PREDAJA DOKUMENATA

Dragi budući učenici Prve gimnazije, dragi roditelji i staratelji!

Zašto upisati Prvu gimnaziju

Zašto upisati Prvu gimnaziju

Ugledna sarajevska Stara dama počela je ispisivati listove svoje životne knjige davne 1879....

Prezentacija Projekta

Prezentacija Projekta "Razmjena ucenika Prve gimnazije Sarajevo i njemačkih gimnazija Karl Maybach i Graf Zeppelin iz grada Friedrichshafen"

Dana 12.6.2017.godine u Muzeju nase skole održana je Prezentacija Projekta "Razmjena ucenika Prve...

U okviru projekta PRO – Budućnost odigrana prijateljska utakmica između odbojkašica Prve i Gimnazije Obala

U okviru projekta PRO – Budućnost odigrana prijateljska utakmica između odbojkašica Prve i Gimnazije Obala

U petak 9. juna 2017. godine na popularnom „Metalcu", igralištu Prve gimnazije odigrana je...

Posljednji dan nastave na Metalcu

Posljednji dan nastave na Metalcu

U utorak, 13.6.2017. godine, na školskom igralištu Metalac, simbolično je obilježen posljednji...

REALIZACIJA PROJEKTA SREDNJOVJEKOVNA MEDICINA

REALIZACIJA PROJEKTA SREDNJOVJEKOVNA MEDICINA

U petak, 9.6.2017. godine, u 12 i 25 održana je predstava „Srednjovjekovna medicina“.

Posjeta Austrijskom institutu

Posjeta Austrijskom institutu

U srijedu 7.6.2017.godine 30 učenica i učenika iz IIa i IIb razreda Prve gimnazije Sarajevo u...

Pismeni dio maturskog ispita 2017

Pismeni dio maturskog ispita 2017

Pismeni dio maturskog ispita iz Bosanskog/hrvatskog/srpskog jezika i književnosti održat će se u...

Matursko veče

Matursko veče

Dana 24.05.2017. godine u hotelu „ Holidey", održana je ceremonija maturske večeri učenika...

Ekskurzija 2017. godine, Španija

Ekskurzija 2017. godine, Španija

Dana 12.5.2017.godine, u 20,00 sati, sa platoa Zemaljskog muzeja na ekskurziju u Španiju krenuli...

‚Mjesto čežnje-utočište‘ – projekat u okviru razmjene učenika Prve gimnazije Sarajevo i škole Gesamtschule Paderborn-Elsen

‚Mjesto čežnje-utočište‘ – projekat u okviru razmjene učenika Prve gimnazije Sarajevo i škole Gesamtschule Paderborn-Elsen

Onaj koji planira putovanje, u mislima mu je mjesto čežnje. Čeznuti za mjestom nastanjenosti i...

Tri medalje sa Balkanijade za našu učenicu Eminu Pašukan

Tri medalje sa Balkanijade za našu učenicu Eminu Pašukan

Emina Pašukan (2001), učenica Ib razreda naše škole, učestvovala je na Balkanskom juniorskom...

Izlet na Bijambare

Izlet na Bijambare

U petak, 20.5.2017. godine, za učenike/ učenice svih odjeljenja prvih i drugih razreda...

 • Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

  Popravni ispit za učenike Prve gimnazije, augustovski ispitni rok šk. 2016/2017. godine

  srijeda, 16 august 2017 09:11
 • Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

  Rang lista učenika primljenih u Prvi razred Prve gimnazije Sarajevo

  srijeda, 05 juli 2017 09:19
 • UPIS – PREDAJA DOKUMENATA

  UPIS – PREDAJA DOKUMENATA

  ponedjeljak, 03 juli 2017 11:28
 • Zašto upisati Prvu gimnaziju

  Zašto upisati Prvu gimnaziju

  utorak, 27 juni 2017 09:17
 • Prezentacija Projekta

  Prezentacija Projekta "Razmjena ucenika Prve gimnazije Sarajevo i njemačkih gimnazija Karl...

  utorak, 13 juni 2017 21:39
 • U okviru projekta PRO – Budućnost odigrana prijateljska utakmica između odbojkašica Prve i Gimnazije Obala

  U okviru projekta PRO – Budućnost odigrana prijateljska utakmica između odbojkašica Prve i...

  utorak, 13 juni 2017 21:28
 • Posljednji dan nastave na Metalcu

  Posljednji dan nastave na Metalcu

  utorak, 13 juni 2017 21:10
 • REALIZACIJA PROJEKTA SREDNJOVJEKOVNA MEDICINA

  REALIZACIJA PROJEKTA SREDNJOVJEKOVNA MEDICINA

  utorak, 13 juni 2017 09:16
 • Posjeta Austrijskom institutu

  Posjeta Austrijskom institutu

  subota, 10 juni 2017 11:06
 • Pismeni dio maturskog ispita 2017

  Pismeni dio maturskog ispita 2017

  ponedjeljak, 05 juni 2017 12:55
 • Matursko veče

  Matursko veče

  subota, 03 juni 2017 23:25
 • Ekskurzija 2017. godine, Španija

  Ekskurzija 2017. godine, Španija

  subota, 03 juni 2017 23:16
 • ‚Mjesto čežnje-utočište‘ – projekat u okviru razmjene učenika Prve gimnazije Sarajevo i škole Gesamtschule Paderborn-Elsen

  ‚Mjesto čežnje-utočište‘ – projekat u okviru razmjene učenika Prve gimnazije Sarajevo i škole...

  subota, 03 juni 2017 08:26
 • Tri medalje sa Balkanijade za našu učenicu Eminu Pašukan

  Tri medalje sa Balkanijade za našu učenicu Eminu Pašukan

  nedjelja, 21 maj 2017 17:05
 • Izlet na Bijambare

  Izlet na Bijambare

  nedjelja, 21 maj 2017 16:39

Ekskurzija2017finDana 12.5.2017.godine, u 20,00 sati, sa platoa Zemaljskog muzeja na ekskurziju u Španiju krenuli su učenici trećih razreda Prve gimnazije Sarajevo. Iako nas je na granici dočekala gužva i par sati čekanja, ništa nije moglo pokvariti naše raspoloženje.

U subotu, 13.5.2017. godine, u poslijepodnevnim satima sretno smo stigli do Trga svetog Marka, zatim smo obišli Duždevu palaču, Baziliku svetog Marka, Most uzdisaja. Venecija nas je zaista oduševila, ali nakon par sati krenuli smo dalje. Naše sljedeće odredište bio je grad Lido di Jesolo, gdje smo uživali u šetnji plažom.
Nakon noćenja i doručka nastavili smo put ka Španiji, tačnije u Lloret de Maru, uz prethodni obilazak grada Romea i Julije-Veronu.
U nedjelju stižemo u Španiju i nakon ručka dobijamo slobodno vrijeme koje želimo što bolje iskoristiti i sami zaboravljajući na kilometre koje smo prešli i mali umor. Tu noć smo posjetili diskoteku „Tropics", puni euforije i spremni za provod. Sljedećeg dana smo imali popunjen raspored, ali je za nas svakako najznačajnija bila posjeta Marinelandu, Vodenom parku, sa brojnim atrakcijama na vodi, ali smo tu također uživali i u predstavama dresiranih životinja: papagaja, foka, delfina.Nakon povratka u hotel spremili smo se za odlazak na flamenko, nezaboravan doživljaj uz tradicionalne španske plesove vrhunskih plesača flamenka, uživali uz zvuk gitare i tradicionalno piće sangriju. Ovu noć smo kao i prethodnu zapečatili odlaskom u diskoteku. Srijeda je bila rezervisana za posjetu gradu Figuras i muzeju Salvadora Dalija.
Pri povratku u naš hotel dobili smo slobodno vrijeme za šetnju, kupanje i kupovinu, a nakon toga otišli smo u diskoteku. Četvrtku su se svi posebno radovali, jer je bio predviđen za posjetu gradu Barseloni. Razgledali smo grad uz pratnju naših vodiča, posjetili smo stadion Camp Nou, a zatim smo otišli na Vidikovac i uživali u pogledu na ovaj grad. Uslijedilo je slobodno vrijeme koje smo iskoristili na različite načine, većinom za kupovinu i šetnju ulicama Barselone. Ali, vrijeme za povratak uslijedilo je tek nakon odlaska na Placa de Carles Burgas-Barselona noću, spektakl magične fontane.
Napustili smo Barselonu očarani i sa željom svih nas da nas putevi opet vrate ovdje. Tu noć većina nas je odlučila provesti u hotelu, odmoriti se i napuniti baterije za nastavak putovanja. U petak ujutro odjavili smo se iz hotela pomalo tužni jer se ekskurzija privodi kraju i zbog toga što napuštamo Španiju. Vraćali smo se u Italiju, ali prije toga posjetili smo i neke gradove Francuske, smještene na Azurnoj obali. Prvo zadržavanje bilo je u Kanu, u kojem je baš taj dan počeo Kanski festival pa smo mogli osjettit dio atmosfere. Nakon Kana panoramski smo razgledavali Nicu i sa oduševljenjem posmatrali svaki dio grada koji smo imali priliku vidjeti. Malo dužu pauzu napravili smo u Monaku, gdje smo obišli Kneževu palaču i uživali u panoramskom pogledu koji se pružao.
Uslijedila je noćna vožnja prema Italiji, gdje smo stigli u subotu u jutarnjim satima i dobili slobodan dan. Stigla je i nedjelja, dan za polazak u Sarajevo. Krenuli smo u jutarnjim satima, napravili pauzu u jednom šoping centru i zaputili se prema Sarajevu u koje stižemo oko ponoći. Pjesma nas je pratila tokom cijelog putovanja, ali na samom kraju mogle su se vidjeti i suze. Bilo je to nezaboravnih deset dana, nešto najljepše za sve nas, jer smo znali da se ovo dešava samo jednom u životu, bez reprize. Pružit će se možda nama ponovo prilika za odlazak u Španiju, ali maturalna ekskurzija je samo jednom i samo jednom se sastala ovakva ekipa. Želimo se zahvaliti i našim profesorima: Nisveti Njemčević, Jesenki Jessiki Jusko, Lejli Tuzlak, Nerminu Sarajčiću, Amelu Kormanu, Aneli Jarkoč, Ameli Beća, agenciji Divan i našim prekrasnim vodičima. Prva gimnazijo, hvala ti za uspomene koje stvaramo!
Elhana Borovac, IIId

FOTOGRAFIJE

Predstavljamo

Prev Next

Marija Marjanović – budućnost ženskog karatea u Bosni i Hercegovini

Marija Marjanović, odlična je učenica IV a razreda (jezičko izborno područje) i izvanredna sportašica. Trenira karate u Univerzitetskom karate klubu „Bosna". Nosilac je crnog pojasa (majstor karatea 1. dan). Članica je karate reprezentacije Bosne i Hercegovine.

22-09-2015 Hits:2209 Naš ponos

Read more

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je Ib razreda Prve gimnazije u Sarajevu. Bavi se plivanjem od 2008. godine. Članica je Plivačkog kluba „Bosna" kao i stalna članica juniorske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

20-09-2015 Hits:895 Naš ponos

Read more

Brojač posjeta od 27.10.2013.

635869
DanasDanas85
JučerJučer584
Ove sedmiceOve sedmice3037
Ovog mjesecaOvog mjeseca10679
Svi daniSvi dani635869
54.156.92.46

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © Merima Kurtović, prof. 2013. All Rights Reserved.