italijaU subotu, 16. septembra 2017. godine, na poziv Ambasade Republike Italije u BiH, grupa učenika četvrtih razreda jezičkih odjeljenja Prve gimnazije, u pratnji profesorice italijanskog jezika Amele Beća, prisustvovala je press konferenciji koja je upriličena povodom dolaska u Sarajevo velikog italijanskog kantautora, pisca i pjesnika Vinicia Capossole.

Vinicio Capossola je u Sarajevo dolazio i neposredno nakon rata, a našem gradu je posvetio i jednu knjigu. Naše učenice i prisutni novinari su mu postavljali pitanja na koja je rado odgovarao. Nakon press konferencije, ambasador Republike Italije, Nj.e. Nicola Minasi u svojoj rezidenciji je upriličio druženje sa umjetnikom kojem smo i mi prisustvovali. Isto veče smo prisustvovali i njegovom koncertu u Narodnom pozorištu. Koncertom Vinicia Capossole počeo je tradicionalni Mjesec italijanske kulture u Bosni i Hercegovini.

FOTOGRAFIJE

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:2861

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:6200

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:5966

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:4668

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije