MaticaHrvatska2017Dana 19. 10. 2017. godine u prostorijama Katoličkog školskog centra Sv. Josip Sarajevo upriličena je promocija Zbornika proznih i poetskih radova sarajevskih srednjoškolaca u organizaciji Matice hrvatske koja se tradicionalno obilježava već dugi niz godina.

Na konkurs se odazvalo devet srednjih škola Kantona Sarajevo, a u zborniku se nalazi preko 50 radova talentovanih srednjoškolaca. Cilj ove manifestacije je potaknuti učenike, mlade individue, da nastave pisati i na taj način ostaviti iza sebe bezvremenski trag – pisanu riječ. Naša škola se i ove godine okitila dvjema prvim nagradama u kategoriji proze i poezije, a nagrade su uručene učenicama Aleksandri Savčić IVb za njen prozni rad „U rano praskozorje" i Nidžari Varaki IVd za pjesmu „Dok tonem". Mi čestitamo našim nagrađenim učenicama, ali i svim ostalim učenicima koji su uzeli učešće u ovom konkursu.
"Ovaj Zbornik za 2017. godinu neupitno potvrđuje obećavajuće zametke spisateljske darovitosti i ovoga sarajevskog srednjoškolskoga naraštaja te zajamčenu sutrašnjicu ovdašnje nove, mlade generacije budućih spisatelja." – Kristijan Ivelić
Sara Avdagić, IVb

FOTOGRAFIJE

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1969

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5285

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:5047

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3795

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije