FriedrischaffenSarajevo2017U utorak, 24.10.2017. godine, sudionici razmjene sa partnerskom školom iz Friedrischshafena posjetili su neka od glavnih obilježja našeg grada u pratnji profesorice njemačkog jezika, Aide Beće.

Početkom maja, naši učenici su učestvovali u razmjeni sa partnerskom školom iz Friedrichshafena, i sada su se oni našli u ulozi domaćina, te su zajedno sa profesoricom njemačkog jezika Aidom Bećom naše goste upoznali sa glavnim gradom naše zemlje. Najprije su posjetili Sabornu crkvu Roždestva Presvete Bogorodice u Sarajevu, gdje su se upoznali sa tradicijom i običajima te religije, nakon čega su prošetali pijacom Markale i došli do Katedrale srca Isusova. Obilazeći ovaj vjerski objekat počeli su vlastitu spoznaju Sarajeva. Ta spoznaje je upotpunjena posjetom Gazi Husrev-begovoj džamiji, nakon čega su naši gosti obišli Morića han i Baščaršijsku džamiju. Obilaskom ova četiri vjerska objekta, naši gosti dobili su uvid u ritam grada na Miljacki. Za kraj, obavljen je prijem u Vijećnici i našim gostima objašnjen i pokazan razvoj i napredak ovog objekta. Nadamo se da su današnjim obilaskom naši gosti bolje upoznali naš glavni grad i zašto se naziva evropski Jerusalem.

NOVINAR: Enes Pašić, IIIb

FOTOREPORTER: Enes Pašić, IIIb

FOTOGRAFIJE

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1590

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5103

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4875

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3612

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije