zatvaranjeNa sportskom igralištu Metalac, uz spuštanje olimpijske zastave, ovogodišnja Gimnazijada je zatvorena u petak, 27.10.2017. godine u 13.00 sati.

U okviru programa povodom zatvaranja učenici sarajevskih gimnazija izveli su tradicionalni marš nakon čega se prisutnim obratila direktorica naše škole, Lejla Tuzlak. Ona je uputila riječi zahvalnosti svim učesnicima, kao i gostima ove manifestacije. U svom obraćanju istakla je da joj je drago što je Gimnazijada prošla u sportskom duhu te poručila mlađim generacijama da trebaju nastaviti ovu tradiciju. Za najuspješnije upriličena je dodjela diploma i pehara, a onim manje uspješnim poželjela je više sreće naredne godine. Za ukupnog pobjednika Gimnazijade 2017 proglašena je Treća gimnazija, drugo mjesto pripalo je Drugoj gimnaziji, a treće Petoj gimnaziji. Organizatori su još jednom prepoznali važnost sporta te su pokazali ponos zbog uspješne organizacije Gimnazijade, istaknuvši da nikada ne zaboravljamo značaj prijateljstva i kolegijalnosti. Vjerujemo da će, zahvaljujući entuzijazmu svih učesnika, jubilarna dvadeseta Gimnazijada biti još uspješnija!

Amina Magoda IVd

FOTOGRAFIJE

(ostale u ponedjeljak)

SHEME

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1600

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5112

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4885

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3621

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije