BorbaProtivNasilja2017Članovi Sekcije primijenjene psihologije i Volonterskog kluba odlučili su mjesec novembar posvetiti realizaciji niza aktivnosti čiji je cilj aktivno se suprotstaviti borbi protiv svih oblika nasilja.

Naše aktivnosti ćemo započeti anketiranjem učenika, kako bi ustanovili da li prepoznaju različite oblike nasilja i kako se nose s tim. Obilježit ćemo i niz značajnih datuma u novembru kako bi promovisali toleranciju i uvažavanje različitosti ali se i aktivno uključiti u borbu protiv nasilja nad djecom (19.11.) i nad ženama (25.11.).

Tim povodom u našoj školi će se održati niz radionica i edukativnih prezentacija, a istovremeno pripremamo i niz savjeta kako ojačati i zaštiti sebe. POZIVAMO VAS DA NAM SE PRIDRUŽITE I DA NAM POMOGNETE U OSTVARIVANJU NAŠE VIZIJE UGODNE I SIGURNE ŠKOLE!

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1587

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5100

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4871

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3608

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije