PMF2017IVbU ponedjeljak, 13. novembra 2017. godine, učenici IVb odjeljenja, matematičko-informatičkog izbornog područja, su sa svojom profesoricom informatike Merimom Kurtović Čengić posjetili Odsjek za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta.

Učenicima se prvi obratio šef Odsjeka za matematiku, prof. dr. Esmir Pilav riječima dobrodošlice i uvodnom promotivnom prezentacijom Odsjeka za matematiku. Studenti sa Odsjeka za matematiku pripremili su veoma zanimljivu prezentaciju u kojoj su učenicima izložili neke od svojih projekata i razgovarali sa njima o svojim iskustvima. Po završetku prezentacije naši učenici su obišli fakultet, a imali su priliku i posjetiti neka predavanja. U organiziranim grupama su naučili i kako isprogramirati jednostavnu igricu. Obilazak je završio najzanimljivijim dijelom: 3D virtualne naočale pomoću kojih su imali priliku isprobati u virtuelnom svijetu programerko-dizajnerske projekte studenata: skok sa starog mosta, vožnja tračnicama kanjonskog tunela,... Posjeta je učenicima bila od velike koristi jer su imali priliku iz prve ruke dobiti informacije o fakultetu koje su ih zanimale, upoznati se sa Online razvojnim okruženjem za programiranje Android aplikacija na MIT we sajtu (http://appinventor.mit.edu), ali i osjetiti "studentski duh" šetajući hodnicima fakulteta.

Sara Avdagić, IVb

FOTOGRAFIJE

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1600

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5112

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4885

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3621

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije