HourOfCode2017U subotu, 9. decembra 2017. godine preko 70 učenika Prve gimnazije iz svih razreda posjetilo je Elektrotehnički fakultet u Sarajevu u okviru učešća u realizaciji najvećeg svjetskog IT projekta u obrazovanju u Sedmici informatičke edukacije u periodu od 05. do 11. decembra 2017. godine. Učenici su imali priliku da steknu nova znanja i iskustva i prošire postojeća. Nakon završenog Sata kodiranja, učenici su dobili certifikate o učešću i simbolične poklone.

Sat kodiranja (Hour of Code) je svjetska inicijativa osmišljena kako bi demistificirala svijet kodiranja i kako bi se potaknuli učenici i studenti svih sredina da razmotre karijeru u programiranju. Sat kodiranja je od svog nastanka do danas postao prepoznatljiv projekat širom svijeta. Prema podacima Code.org u 2013. godini, događaj je privukao 15.000 škola, najviše iz SAD-a, a svake naredne godine je rastao. Ove godine organizatori su potvrdili da su milioni studenata širom svijeta sudjelovali u više od 200.000 događaja tj. časova kodiranja koji su planirani u 180 zemalja širom svijeta. 

FOTOGRAFIJE

 

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1600

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5112

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4885

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3621

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije