UdruzenjeDajteNamSansuUčenici naše škole, članovi Volonterskog kluba i Sekcije primijenjene psihologije, su dana 14. februara 2018. godine u pratnji profesorice Ozrenke Mešić posjetili Udruženje porodica djece i osoba sa poteškoćama u razvoju Dajte nam šansu.

Učenici Prve gimnazije su u sklopu programa "Mali volonteri", koji se realizira u saradnji sa Ministarstvom za obrazovanje, kulturu i mlade KS, kroz zabavne aktivnosti u inkluzivnom okruženju u radu s djecom i osobama s poteškoćama u razvoju imali priliku da razvijaju empatiju i pozitivne stavove prema drugačijem. Kao što smo imali priliku saznati u navedenom udruženju "Uključi me pa ću znati" je najbolji način za širenje ideje volonterizma i razbijanje predrasuda i stereotipa o djeci i osobama sa poteškoćama u razvoju.

FOTOGRAFIJE

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1600

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5112

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4885

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3621

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije