skolaDragi učenici, roditelji, uposlenici, saradnici i prijatelji Prve gimnazije,
napominjemo vas da Stara dama u ponedjeljak 6. aprila proslavlja Dan škole, svoj 141. rođendan.

Nakon prošlogodišnjeg velikog jubileja, 140 godina od osnivanja Prve gimnazije, ove godine sa vama, novim generacijama, nastavljamo da nižemo nove uspjehe i ponosno brojimo godine kao prva sekularna srednja škola u BiH.
Ove školske godine Dan škole dočekujemo u posebnim/vanrednim okolnostima. Dočekujemo ga bez naših učenika, bez punih učionica, hodnika, bez redovnih časova i nastave, bez našeg druženja, graje, radosti i učeničkih osmjeha...
No, to ne treba da nas obeshrabri već nam da podstrek da u vremenu globalne pandemije istrajemo u samoizolaciji i disciplini kako bi se što prije vidjeli u našoj školi, našim učionicama...nastavili tamo gdje smo stali...
Možemo reći da se radujemo pri samoj pomisli na te susrete...
Ponedjeljak, 6. april, za vas dragi učenici neće biti uobičajen nastavni dan. Toga dana ćemo svi zajedno proslaviti Dan naše škole, čestitati ga jedni drugima i propratiti na našoj Edmodo platformi, web, facebook i Instagram stranici škole aktivnosti koje smo zajedno pripremili u povodu 141. rođendana Prve.
Biće tu brojne aktivnosti, video uradci, vaši najbolji literarni radovi i druga iznenađenja te vas s toga pozivamo da zajedno (učenici, roditelji, uposlenici ali i svi drugi koji Prvu doživljavaju svojom) online propratimo rođendanski program.

Srdačno,
kolektiv Prve gimazije

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:1511

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:5022

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:4792

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:3535

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije