skolaPrva gimnazija Sarajevo, osnovana davne 1879. godine, od aprila 2019. obilježava veliki jubilej, 140 godina od osnivanja. U ime uprave škole i Organizacionog odbora za obilježavanje Dana škole, upućujemo javni poziv svim bivšim učenicima, profesorima i saradnicima Prve gimnazije da se uključe u program proslave i daju svoj lični doprinos jedinstvenom jubileju najstarije multikulturalne institucije obrazovanja u BiH.

Organizacioni odbor za obilježavanje jubileja donio je odluku da se:

- Dan otvorenih vrata Prve gimnazije za učenike, roditelje, saradnike i prijatelje škole, organizira 6. aprila 2019. godine

- Svečana akademija povodom Dana škole organizira 9. aprila u Narodnom pozorištu Sarajevo

- Susret generacija održi u Domu mladih 11. aprila 2019.

- Muzej Prve gimnazije zvanično otvori za javnost i predstavi nove postavke 15. aprila 2019.

- Međunarodna konferencija o obrazovanju održi u Prvoj gimnaziji 24. i 25. aprila 2019. godine

- U okviru Međunarodne konferencije o obrazovanju, održi okrugli sto o Prvoj gimnaziji Sarajevo, njenoj historiji i značaju za nauku, obrazovanje i kulturu

- Regionalni susret školskih bendova održi 23. septembra 2019. godine u Prvoj gimnaziji Sarajevo

Sve informacije o proslavi jubileja i Dana škole objavljivat će se na web stranici JU Prve gimnazije Sarajevo.
Za sve prijedloge i sugestije, molimo da se javite na e-mail škole.
Svim učenicima, roditeljima, profesorima i prijateljima Prve gimnazije, upućujemo najiskrenije čestitke povom nastupajuće Nove godine.

Direktorica škole: Lejla Tuzlak
Predsjednik Organizacionog odbora za obilježavanje