1. Šta mislite o organizaciji ovogodišnje Gimnazijade?

S obzirom na to da sam bio autor svih ovih projekata već 14 godina, vidim da je taj projekt uspješno nastavljen, da traje i ja se nadam da će trajati još puno godina. Ove godine situacija je malo drugačija. Košarkaške i odbojkaške utakmice igrat će se u sportskoj dvorani Skenderija. Utakmice stonog tenisa bit će održane u školskoj sali.

2. S obzirom da ste predavali 40 godina u gimnaziji kao profesor sporta vjerujem da ste uživali.Šta mislite kako će se ove godine dokazati gimnazijalci u ulozi sportista?

Gimnazijada nema prvenstveno takmičarski karakter, nije bitno ko je prvi. Bitno je da smo zajedno, da pokažemo jedinstvo u gradu i da je omladina zadovoljna. Volio bih da se ćešćeodržavaju sportska takmičenja na nivou kantona.

3. Vaš komentar na to što druge škole ne organizuju ovakva takmičenja?

Mi smo prvi započeli ovaj projekt.Drugi projekt je napravila Gimnazija Obala uz podršku Općine Centar. Trebalo bi možda organizovati susretanje tehničkih i srodnih škola, da bi se i ti učenici također mogli upoznati i družiti. Drago nam je što ovo ide dalje.

Novinar: Nejra Mujezin Iva
Ena Perišić Iva
Naida Eljazović IId

Predstavljamo

Prev Next

Marija Marjanović – budućnost ženskog karatea u Bosni i Hercegovini

Marija Marjanović, odlična je učenica IV a razreda (jezičko izborno područje) i izvanredna sportašica. Trenira karate u Univerzitetskom karate klubu „Bosna". Nosilac je crnog pojasa (majstor karatea 1. dan). Članica je karate reprezentacije Bosne i Hercegovine.

22-09-2015 Hits:1794 Naš ponos

Read more

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je Ib razreda Prve gimnazije u Sarajevu. Bavi se plivanjem od 2008. godine. Članica je Plivačkog kluba „Bosna" kao i stalna članica juniorske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

20-09-2015 Hits:490 Naš ponos

Read more

Brojač posjeta od 27.10.2013.

535966
DanasDanas315
JučerJučer665
Ove sedmiceOve sedmice315
Ovog mjesecaOvog mjeseca15774
Svi daniSvi dani535966
54.81.174.180

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © Merima Kurtović, prof. 2013. All Rights Reserved.