U finalnom susretu Gimnazijade 2017. godine  susrele su se ekipe košarkašica Druge gimnazije i Prve gimnazije.

Utakmica je bila vrlo dinamična. Prva četvrtina protekla je bez mnogo koševa s rezultatom 7:4 u korist Druge gimnazije. U drugoj četvrtini dominirale su košarkašice Druge gimnazije s rezultatom 19:6. U trećoj četvrtini nastavljena je dominacija Druge gimnazije. Nakon motivacije profesora Nermina Sarajčića, djevojke iz Prve gimnazije uspjele su postići mnogo koševa ali utakmica je završena pobjedom Druge gimnazije rezultatom 33:27.

NOVINAR: Bukvić Melika, IIIc

FOTOREPORTER: Pašić Enes, IIIb

UREDNIK: Naida Eljazović, IVd


DTP: Mona Agović, IIIa
Hamza Čengić, IIIe
Amina Duraković, IIIc
Elma Hadžimuratović, IIIa

LEKTORISANJE: Aktiv profesora bosanskog jezika i književnosti


VODITELJ REDAKCIJE: Merima Kurtović Čengić, pro

Facebook stranica Prve gimnazije