Nakon otvaranja Gimnazijade 2016., razgovarali smo sa direktoricom Prve bošnjačke gimnazije, Naidom Hota-Muminović.


1. Šta mislite o organizaciji ovogodišnje Gimnazijade?
„Sa toliko utakmica u nogama, koliko ima Prva gimnazija kad su u pitanju Gimnazijade, sve je besprijekorno, tačno i dobro."

2. Šta je prednost, a šta nedostatak organizacije Gimnazijade?
„Nisam se dovoljno dobro udubila da bih mogla analizirati prednosti i nedostatke, ali mislim da se krajnji cilj, a to je druženje i okupljanje mladih ljudi oko stvari koje su konstruktivne, kreativne i potrebne u ovom društvu itekako postigao."

3. Da li mislite da bi u Gimnazijadi trebalo učestvovati više škola?
„Naravno, uvijek gdje je jača konkurencija, bolji su turniri. To je sportsko pravilo, tako da mislim da bi trebalo uključiti možda i druge škole, s tim što onda to već nije Gimnazijada. Ako želimo Gimnazijadu, onda trebaju učestvovati samo gimnazije."

4. Da li se po Vašem mišljenju trebaju češće organizovati ovakve manifestacije i zašto?
„Apsolutno. Dakle, sportsko takmičenje na neki način sublimira cjelokupni rad i životni stil mladih ljudi. Ono što mi radimo u sportskim salama kao profesori ili učenici mora se pokazati u nekoj areni. Naravno, pod motom zdravog takmičenja i sticanja zdravih navika, ali je krajnje važno da djeca češće imaju priliku da se upoznaju, druže, i tako uče."

 

NOVINAR: Nikolina Bodul, IVd
FOTOREPORTER: Amela Ibišević, IIb

Facebook stranica Prve gimnazije