Profesorica sporta Gimnazije Dobrinja, Pavka Ilić, otkrila nam je svoje mišljenje o Gimnazijadi.

1. Koliko dugo su se Vaše ekipe pripremale za Gimnazijadu?

Sa pripremama za Gimnazijadu počinjemo od septembra. Učenike koji su vrijedni i dobri takmičari uključuje se u sekcije. Treniraju, a zatim učestvuju na Gimnazijadi.

2. Kakav plasman očekujete na ovogodišnjoj Gimnazijadi?

Mi se uvijek nadamo nečemu dobrom. Naši stonoteniseri i odbojkašice su već prošle u sljedeće kolo, ali i košarkaši i košarkašice. Uvijek očekujemo najbolje od njih. Lopta je okrugla.

3. Šta mislite o tome što je Gimnazijada prvi put otvorena u Skenderiji i što se utakmice održavaju ovdje?

Mislim da je ovo nešto što je davno trebalo napraviti. Svi učesnici su na jednom mjestu, ali i oni koji dođu da vide utakmice. To je prava stvar.

4. Da li je ova manfestacija značajna samo za gimnazije ili i za grad Sarajevo općenito?

Mislim da je značajna za grad Sarajevo u svakom slučaju. Važno je baviti se sportom u srednjoj školi. To je nešto što će svi doći da vide, a ne samo školarci.

NOVINAR: Naida Eljazović, IIId