Nakon otvaranja Gimnazijade, razgovarali smo sa Farukom Bešlićem – pokretačem Gimnazijade i profesorom sporta Prve gimnazije u penziji.


1. Šta Vi mislite o otvorenju ovogodišnje Gimnazijade?
"Ja, kao osnivač Gimnazijade, mogu reći da se već 17 godina organizacija odvija prema istom, već određenom scenariju. Cilj je predstaviti ne samo sportiste, već i druge talentovane učenike i sekcije unutar škola. Ove godine u prvom planu su bili ritmička sekcija, hor i orkestar. Sasvim sigurno učenicima je ostavljen prostor za umjetnički i dramski izraz, a s obzirom na brojnost aktivnosti i učesnika Gimnazijada će se održavati i ubuduće."

 

2. Koje su za Vas prednosti i nedostaci manifestacija poput ove?
"Nedostataka zasigurno nema. Cilj je okupljanje omladine koja će kroz ovakva takmičenja steći prijateljstva međusobno se takmičeći. Ne želim da teren postane ratno polje i neka najbolji pobijedi!"

 

NOVINAR: Lamija Čota, IVc
FOTOREPORTER: Amela Ibišević, IIb

Predstavljamo

Prev Next

Marija Marjanović – budućnost ženskog karatea u Bosni i Hercegovini

Marija Marjanović, odlična je učenica IV a razreda (jezičko izborno područje) i izvanredna sportašica. Trenira karate u Univerzitetskom karate klubu „Bosna". Nosilac je crnog pojasa (majstor karatea 1. dan). Članica je karate reprezentacije Bosne i Hercegovine.

22-09-2015 Hits:1684 Naš ponos

Read more

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je Ib razreda Prve gimnazije u Sarajevu. Bavi se plivanjem od 2008. godine. Članica je Plivačkog kluba „Bosna" kao i stalna članica juniorske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

20-09-2015 Hits:396 Naš ponos

Read more

Brojač posjeta od 27.10.2013.

515518
DanasDanas482
JučerJučer639
Ove sedmiceOve sedmice2198
Ovog mjesecaOvog mjeseca13385
Svi daniSvi dani515518
50.16.116.99

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © Merima Kurtović, prof. 2013. All Rights Reserved.