30 03 2017Danas su naši učenici prisustvovali časovima u gimnaziji Melchiorre Gioia.

Na prvom času upoznali smo se sa italijanskom operom Rigoletto. Zatim smo posjetili njihove učionice i laboratorije. Poslije toga, naše profesorice Amela Beća i Jesenka Jessica Jusko, održale su predavanje o ratu u Bosni i Hercegovini (1992-1995), te su našim italijanskim domaćinima predstavile realnu sliku onoga što se u tom periodu dešavalo u našoj zemlji. Italijani su pažljivo saslušali naše profesorice, upijajući svaku njihovu riječ. Današnje predavanje o historiji BiH i ratu o kojem nisu baš mnogo znali, veoma je potreslo naše drugare, a mnoge i rasplakalo. Nakon njihovog predavanja čekala su nas dva časa sporta, na kojima smo, između ostalog, igrali i njihovu igru koja se zove ''Zastave'', a potom smo igrali odbojkašku utakmicu. Ručali smo na otvorenom, zatim smo se zaputili u shopping! Te večeri, u njihovoj školi, održana je prezentacija eksperimenata vezanih za fiziku, hemiju ali i mnoge druge nauke. Vratili smo se u domove naših domaćina gdje se odmaramo i s nestrpljenjem očekujemo sutrašnji dan, kada nam je planiran put u Mantovu.

 Novinar: Naida Eljazovic, IIId

FOTOGRAFIJE

Projekti

Prev Next

POZIV: Državno takmičenje za srednje ško…

14-01-2020 Hits:239

POZIV: Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI“

Dragi učenici, U toku je Državno takmičenje za srednje škole „MLADI EKO REPORTERI".

Read more

Predstavljamo

Prev Next

Emina Pašukan

12-11-2017 Hits:3783

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je IIb razreda Prve gimnazije u Sarajevu.

Read more

Drugi o nama...

Prev Next

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put oku…

16-11-2017 Hits:3003

Klix: Gimnazijada na Metalcu 19. put okuplja učenike na sportskom takmičenju

Najveće sportsko takmičenje sarajevskih gimnazijalaca u organizaciji Prve gimnazije Sarajevo ove godine će devetnaesti put okupiti učenike nekoliko škola čiji...

Read more

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i …

16-11-2017 Hits:2329

Oslobođenje: Maturanti Prve gimnazije i Makovih 100 godina

Maturanti Prve gimnazije iz Sarajeva obilježili su 100 godina od rođenja Mehmedalije Maka Dizdara studijskim putovanjem u Hercegovinu. -->više

Read more

Facebook stranica Prve gimnazije