emina pasukanEmina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je Ib razreda Prve gimnazije u Sarajevu. Bavi se plivanjem od 2008. godine. Članica je Plivačkog kluba „Bosna" kao i stalna članica juniorske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Emina je višestruka državna prvakinja i rekorderka naše države. U dosadašnjoj karijeri osvojila je je preko 600 medalja, te je nosilac 14 državnih rekorda i 50 titula državne prvakinje u raznim kategorijama, u pojedinačnoj konkurenciji. Učestvovala je na državnim, međunarodnim, evropskim i svjetskim prvenstvima, te Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Gruziji 2015. godine.
Proglašena je za najperspektivniju sportistkinju Kantona Sarajevo 2014. godine u organizaciji Sportskog saveza Kantona Sarajevo, te najperspektivniju sportistkinju Bosne i Hercegovine u decembru 2015. godine. Završila je Osnovnu školu „Isak Samokovlija" sa odličnim uspjehom.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © Merima Kurtović, prof. 2013. All Rights Reserved.