friedU četvrtak, 14.5.2015. godine, dvadeset i osam učenika Prve gimnazije zaputilo se, u pratnji profesorice Aide Beće i pedagogice Sanele Podumljak, prema Friedrichshafenu, drugom po veličini gradu na Bodenskom jezeru.

U razmjeni učestvuju dvije grupe učenika - oni koji su prošle godine bili domaćini gostima iz Friedrischafena i oni koji se sa svojim prijateljima iz spomenutog grada sreću prvi put i čiji će domaćini biti u Sarajevu početkom sljedeće godine. Do sada smo posjetili mnoge gradove, historijske znamenitosti, upoznali se sa njemačkom kulturom i tradicijom, unaprijedili znanje njemačkog jezika i, ono najvažnije, izgradili ili učvrstili neraskidiva prijateljstva. Naš boravak u Njemačkoj će trajati do 22. maja, a onda se vraćamo u svoje najvoljenije Sarajevo da odbrojavamo dane do sljedećeg susreta sa zaista predivnim ljudima.
Fotografijama ćemo vam pokušati prenijeti bar jedan djelić našeg zadovoljstva, osjećaja sreće i ispunjenosti, uzrokovanih nečim što vrijedi doživjeti.

Novinar: Aida Osmanagić, IIc
Fotograf: Monna Čizmić, IIc

Predstavljamo

Prev Next

Marija Marjanović – budućnost ženskog karatea u Bosni i Hercegovini

Marija Marjanović, odlična je učenica IV a razreda (jezičko izborno područje) i izvanredna sportašica. Trenira karate u Univerzitetskom karate klubu „Bosna". Nosilac je crnog pojasa (majstor karatea 1. dan). Članica je karate reprezentacije Bosne i Hercegovine.

22-09-2015 Hits:1794 Naš ponos

Read more

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je Ib razreda Prve gimnazije u Sarajevu. Bavi se plivanjem od 2008. godine. Članica je Plivačkog kluba „Bosna" kao i stalna članica juniorske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

20-09-2015 Hits:490 Naš ponos

Read more

Brojač posjeta od 27.10.2013.

535961
DanasDanas310
JučerJučer665
Ove sedmiceOve sedmice310
Ovog mjesecaOvog mjeseca15769
Svi daniSvi dani535961
54.81.174.180

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © Merima Kurtović, prof. 2013. All Rights Reserved.