FH11Prva gimnazija već 16 godina uspješno realizira projekate medjunarodne razmjene učenika sa njemačkim školama.

U periodu od 24.-29.10.2015.g. Prvu gimnaziju su posjetili 35 učenika i 3 profesora Eberhart Brugger, Dagmar Mader i Marianne Mohr iz dvije gimnazije "Graf-Zeppelin Gymnasium" i "Karl-Maybach Gymnasium" iz njemačkog grada Friedrichshafen.
Njemački učenici su bili smješteni u porodice naših učenika.
Za goste je pripremljen veoma sadržajan program koji je obuhvato obilazak najznačajnijih znamenitosti Sarajeva, izlet u Mostar i na vrelo Bune, te posjetu memorijalnom centru Potočari u Srebrenici. Zajedničko druženje je bilo upotpunjeno odbojkaškom utakmicom između gostiju i domaćina.
Posebnu zahvalnost ove godine odajemo njemačkoj organizaciji Schüler Helfen Leben koja je prepoznala dugogodišnju uspješnu saradnju između naših škola i finansijski podržala naš projekat.
Iskustva koja naši učenici stiču učešćem u ovakvim međunarodnim razmjenama su izuzetna, jer za cilj imaju upoznavanje sa kulturom, tradicijom, školskim sistemom i svakodnevnim životom u Njemačkoj, učenje i usavršavanje njemačkog jezika, te razvijanje multikulturalnosti i tolerancije prema drugim vjerama i nacionalnostima.
Koordinatorice ovog projekta su profesorice Aida Beca i Sanela Podumljak.

Predstavljamo

Prev Next

Marija Marjanović – budućnost ženskog karatea u Bosni i Hercegovini

Marija Marjanović, odlična je učenica IV a razreda (jezičko izborno područje) i izvanredna sportašica. Trenira karate u Univerzitetskom karate klubu „Bosna". Nosilac je crnog pojasa (majstor karatea 1. dan). Članica je karate reprezentacije Bosne i Hercegovine.

22-09-2015 Hits:1794 Naš ponos

Read more

Emina Pašukan

Emina Pašukan (rođena 12.04.2001. godine u Sarajevu), učenica je Ib razreda Prve gimnazije u Sarajevu. Bavi se plivanjem od 2008. godine. Članica je Plivačkog kluba „Bosna" kao i stalna članica juniorske i seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

20-09-2015 Hits:490 Naš ponos

Read more

Brojač posjeta od 27.10.2013.

535961
DanasDanas310
JučerJučer665
Ove sedmiceOve sedmice310
Ovog mjesecaOvog mjeseca15769
Svi daniSvi dani535961
54.81.174.180

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © Merima Kurtović, prof. 2013. All Rights Reserved.